Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo”

Działalność

Ochrona i promocja zdrowia

Rok inwestycji

2020

Instrument

Pożyczka podporządkowana

Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo”

jest organizacją pozarządową działającą na terenie województwa małopolskiego od blisko 20 lat,  na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz będących w kryzysach psychicznych.

Prowadzimy szereg różnorodnych działań pro publico bono z obszarów rehabilitacji społecznej, wsparcia medycznego i psychologicznego zarówno na terenie powiatu krakowskiego jak i wielickiego. Tworzymy ośrodki wsparcia dla osób po kryzysach psychicznych: Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Kluby Samopomocy, Dom Dziennego Pobytu “Aktywny Senior” a dzięki wsparciu funduszy unijnych Centrum Zdrowia Psychicznego.

Organizujemy akcje edukacyjne, budujące świadomość społeczną na temat szeroko rozumianego zdrowia psychicznego.  Współpracujemy z instytucjami rządowymi i pozarządowymi w zakresie wsparcia psychicznego, profilaktyki i ochrony zdrowia. Angażujemy się w programy aktywizacji zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami, a od kilku lat aktywnie pracujemy nad rozpowszechnieniem zawodu Asystenta Zdrowienia na rynku polskim.

Głównym celem naszych działań jest tworzenie dobrych miejsc, które powstają w dialogu ze środowiskiem lokalnym i dają osobom z zaburzeniami psychicznymi możliwość dokonania zmiany w życiu. Wyzwania jakie sobie stawiamy mają poszerzyć nasze horyzonty i wpływać na ciągły rozwój naszego zespołu. Staramy się korzystać z najlepszych rozwiązań krajowych i inspiracji zagranicznych. 

Pożyczka podporządkowana na zakup i montaż kontenerów przeznaczonych do rozbudowy Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego

Facebook